נייצ'ר טלי בתקשורת

טלי מחלב עם אברי גלעד ומיה זיו וולף

מועדון ארוחת הבוקר

אילו מזונות כדאי לאכול במיוחד בבוקר? איך מכינים ארוחת בוקר בריאה בקלית ובפשטות? ואיך ארוחת בוקר יכולה להיות צבעונית, מגוונת ומלאת תשוקה, בלי סוכר, גלוטן ומזון מעובד? השבתי על כל השאלות האלו ועוד, בתכנית "העולם הבוקר" בהנחיית אברי גלעד ומיה זיו-וולף.

/// "העולם הבוקר", שידורי רשת

סלט קייל עם אבוקדו ובטטות

תזונה נקייה

המושג "אכילה נקייה" משמעותו להיות מודע לדרך שעבר המזון ממוצאו ועד לצלחת ולנקוט צעדים לצריכת מזונות שלמים, "אמיתיים", כמה שפחות מעובדים, וכמה שיותר קרובים לצורתם הטבעית. נשמע פשוט? לא בדיוק. ייצור המזון בעולם המודרני הפך מתוחכם בשנים האחרונות, כך שלאכול נקי זו לפעמים משימה מאתגרת במיוחד. 

/// מגזין חיים אחרים, אפריל 2018

סלמון אפוי, אספרגוס עגבניות ועשבי תבלין

תזונה לפי סוג דם

רב המכר "לאכול נכון לפי סוג הדם שלך", מכר יותר מ -7 מיליון עותקים ברחבי העולם מאז פרסומו בשנת 1996. ד"ר פיטר ד'אדאמו, הוגה הדיאטה לפי סוג דם, פרסם מאז כמה ספרים נוספים עם המלצות ותוספות חדשות, כולל "לחיות נכון לפי סוג הדם שלך" ואת המהדורה המתוקנת של "לאכול נכון עבור סוג הדם שלך." מהם עקרונות הגישה? איך מיישמים אותם בחכמה? וממה צריך להיזהר?

/// מגזין חיים אחרים, מרץ 2018

בית הוא המקום בו הלב נמצא

בית בריא

מה משפיע על בריאות הבית שלנו מלבד תזונה? איך אדריכלות, בניה וארומתרפיה לוקחים חלק בבית בריא? ואיך כדאי ליישם את עצות המומחים?

/// מגזין חיים אחרים, פברואר 2018

טלי מחלב חוגת יומולדת בסימן בריאות

לאהוב את האוכל, לאהוב את החיים

איך משלבים בין הנאות החיים הטובים לבין אורח חיים בריא? מה הקשר בין שוקולד למיץ פירות וירקות? ואיך מוזיקה, גולף ומרוצי סוסים קשורים לכל זה?

/// מגזין סיגאר, פברואר 2018

סופרפודס

סופרפודס – גיבורי העל הקולינריים

הכירו את נבחרת הסופרפודס, הקרויים גם "מזונות על". מה מיוחד בהם? מהן סגולותיהם הבריאותיות? למי הם מתאימים ואיך משלבים אותם בתבונה בתפריט שלנו?

/// מגזין חיים אחרים, פברואר 2018

חליטת תה צמחים

הפסקת תה

עונת התה כבר כאן וזו הזדמנות נהדרת לעשות סדר בשם עץ התה. אילו סוגי תה קיימים? מתי מומלץ לשתות מה? ומה המשמעות הבריאותית של כל זה?

/// מגזין חיים אחרים, ינואר 2018

מיקס ירקות

תזונה הוליסטית

מהי תזונה הוליסטית? כיצד היא מטיבה עם הבריאות שלנו? מהם אותם מזונות הוליסטיים שמומלץ לצרוך דווקא בחורף ואיך הרמב"ם קשור לכל זה?

/// מגזין חיים אחרים, דצמבר 2017

מנה טבעונית של אבוקדו, גרגרי חומוס, גזר, צנון ועלים ירוקים

תזונה תומכת בחולי סרטן

בהתמודדות עם מחלת הסרטן יש גורמים רבים במשוואה בדרך להחלמה: פן הרפואי, מסע בירוקרטי, טיפול הוליסטי שמשלב גוף ונשמה וגם תזונה, המהווה אבן בניין חשוב בגוף שלנו. כיצד התזונה התומכת בתהליך הריפוי? מה מומלץ לאכול? וממה כדי להימנע?

/// מגזין חיים אחרים, נובמבר 2017

שמן זית

תזונה עונתית

לכל עונה מעונות השנה יש את התוצרת הייחודית לה. באביב, למשל, אנחנו קוצרים את הדגנים ובסתיו זוהי עונת הפירות. לאכילת מזונות מתוצרת עונתית מקומית, שזה עתה נקטפו, יש סגולות ויתרונות רבים. היכן משיגים שמן זית שנרקח מזיתים שזה עתה נמסקו? מה היתרון הגלום באכילת תמרים שנקטפו לפני מספר שבועות? ומה המשמעות התזונתית של כל זה?

/// מגזין חיים אחרים, אוקטובר 2017

דבש ורימון

בריא כרימון

רימון, אחד הפירות העתיקים באנושות ואחד משבעת המינים, ידוע בסגולותיו התזונתיות ומיוחסות לו יכולות ריפוי רבות. רימון על כל חלקיו, הוא תרופת פלא ומזון חיוני לבריאות טובה. גרעיניו נחשבים לתרופת סבתא מצוינת לחיזוק הגוף, הרמב"ם המליץ על קליפתו ככלי ריפוי מפצעים ועל שתיית המיץ לבעיות עיכול. איך מומלץ לצרוך? למי זה מתאים ובאיזו מידה? כתבה מיוחדת לכבוד ראש השנה. 

/// מגזין חיים אחרים, ספטמבר 2017

אומגה 3, שמנים ושומנים, זרעי צ'יה, אגוזים, שקדים, זרעי פשתן, שומנים בריאים מן הצומח

מיתוס השומן

אילו שומנים עלינו לצרוך ובאיזו מידה? מהם סוגי השומנים הנפוצים, ומה ההבדל ביניהם? לכל סוג שומן יש תפקיד ביולוגי שונה ולתפקידים אלו יש קשר מרתק לשמירה על הבריאות שלנו או לגרימת חולי.

/// מגזין חיים אחרים, אוגוסט 2017

פירות טריים

רואו פוד

תזונת הרואו פוד מכילה מזונות מזונות טבעיים שלא עברו חימום מעל 48 מעלות, ביניהם ירקות, פירות, מיצים, שייקים, אצות, קטניות, גרעינים וזרעים. למזון הנא מיוחסות סגולות רבות, כמו אנרגיה ויכולות ריפוי. 

/// מגזין חיים אחרים, יולי 2017

ג'אנק פוד

חומציות ובסיסיות

חומציות גבוהה, שמקורה בעיקר במזון מעובד ומתועש, מצמצמת את יכולת ספיגת הויטמינים והמינרלים, מקטינה את היכולת להתמודד עם פתוגנים ולסלקם מן הגוף, מפריעה לביצוע תהליכי ריפוי ותיקון בתאי הגוף השונים, מקשה על תהליכי ניקוי רעלים מהגוף וחושפת אותנו למחלות, חולשה וחוסר אנרגיה. איך מאזנים חומציות בגוף? מהי תזונה בסיסית, נוגדת חומציות ומהן סגולותיה הבריאותיות?

/// מגזין חיים אחרים, יוני 2017

שתי כוסות קפה

קפה – בעד ונגד

האם קפה מטיב עם מזיק לבריאותנו? האם אנשים שצורכים קפה מאריכים חיים יותר מאלו שנמנעים מצריכת המשקה המעורר? בעד ונגד שתיית קפה, על כוס קפה.

/// מגזין חיים אחרים, מאי 2017

מיצים טבעיים מפירות אורגניים

תזונה אביבית

באביב מזג האוויר הפכפך יותר מכל עונה אחרת בשנה. שינויי מזג האוויר מביאים אותנו לפעמים לבלבול פנימי שבא לידי ביטוי בהיבט פיזי וגם בהיבט נפשי-רוחני. מהי הדרך להביא את הגוף והנפש לאיזון גופני ונפשי? איך כדאי להתנהל בתקופה הזו של השנה? ומהי הדרך לעבור את עונת המעבר בבריאות טובה ובשלווה? 

/// מגזין חיים אחרים, אפריל 2017

מיקס אגוזים

אגוזים – יתרונות וסגולות בריאותיים

אגוזים הם מקור איכותי לשומן, נחשבים למזון מזין, פופולארי וטעים, הם נוחים לנשיאה בתיק וקלים לאחסון. לכבוד חג הפסח, אספתי את יתרונותיהם החיוניים של האגוזים על שלל סוגיהם. 

/// מגזין חיים אחרים, אפריל 2017

שייק ירוק אורגני עם תפוח, ליים וסלרי

ניקוי מבפנים

האביב הוא זמן ניקוי והתחדשות, גם של הרגלי תזונה. אנשים שעשו שינוי בעצמם ו"הבריאו" גם את מקום העבודה שלהם מספרים איך עושים את זה. 

/// מגזין G של "גלובס", 22 מרץ 2017

ירקות כבושים בכבישה ביתית

התססת מזונות

מהם חיידקים פרוביוטיים? מה תפקידם בגוף? איך הם משפיעים על מערכת העיכול? ואיך אנחנו יכולים להשיגם בכמות ראויה דרך תזונה פשוטה בהכנה ביתית? המדריך המלא למזונות מותססים, יתרונותיהם ומתכוניהם הנפלאים.

/// מגזין "חיים אחרים", מרץ 2017

תזונה גנטית

תזונה גנטית

גם למזון אותו אנו צורכים, או אם לדייק, לאי הסבילות למזונות מסוימים יש קשר גנטי. מהי תזונה מותאמת גנטית? מה פירוש הביטוי אי סבילות למזון? ואיך זה בא לידי ביטוי בשיגרת חיינו?  

/// מגזין "חיים אחרים", פברואר 2017

מיץ ירוק

ניקוי רעלים חורפי

חושבים שניקוי הגוף שמור רק לעונת האביב? זה הזמן לנפץ את המיתוס הזה ולהתחדש בניקוי גוף חורפי ביתי שיחזק, יפקס ויטעין אתכם בחמימות ובאנרגיות.

/// מגזין "מנטה", ינואר 2017

ירקות טריים, אורח חיים בריא, תזונה טבעית

המדריך לתזונה בריאה

איך לאכול מה? מתי לאכול ובאיזו כמות? אינספור שאלות מציפות אותנו סביב נושא התזונה ואורח החיים הבריא. הכתבה הבאה מסבירה מהי הדרך הפשוטה, השפויה והחיונית לאורח חיים בריא. 

/// מגזין "חיים אחרים", ינואר 2017

דגנים מלאים, לחמים בריאים משיפון, כוסמין וחיטה מלאה

דגנים מלאים

דגנים מלאים הם אב מזון חשוב וחיוני, כחלק משמירה על אורח חיים בריא. הם עשירים בסיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים, ומחקרים מוכיחים כי הם מסייעים במניעת מחלות ונוכחותם בתפריט חשובה גם אם אנחנו בתהליך הורדה במשקל.

/// מגזין "חיים אחרים", דצמבר 2016

חלבון מן החי ומן הצומח, דגים, ביצים, ירקות וזרעים

מיתוס החלבון

לא מעט דיאטות וטרנדים בתחום התזונה הבריאה הכתירו את החלבון כמזון חיוני ומזין. ואולם, סקירה מדעית של מחקרים אקדמיים מוכיחה שחלבון מן החי כלל אינו בריא אלא מעודד השמנה, התפתחות דלקות
ומחלות כרוניות נפוצות. האם אכילת בשר, דגים, ביצים ומוצרי חלב פוגעת בבריאותנו?

 

/// מגזין "חיים אחרים", נובמבר 2016 

תזונה טבעית לריפוי הגוף והנפש

תזונה מותאמת גיל

מלבד הזנת הגוף במזונות טבעיים ובריאים, חשוב לקחת בחשבון את גיל האדם ולהתאים לו תזונה הולמת. בכל שלב בחיים ישנם מזונות שמיטיבים עם הגוף ומחזקים אותו, ומנגד ישנם מזונות שכדאי להימנע מהם או להפחית בצריכתם. 

 

/// מגזין "חיים אחרים", אוקטובר 2016 

מטבח בריא, ירקות טריים, בישול בריא

התנהלות חכמה במטבח

בכל פעם שאנחנו נכנסים לעבוד במטבח, ובמיוחד בתקופת החגים, העמוסים בהכנות ובישולים, חשוב להיות מודעים לבטיחות המזון שאנחנו אוכלים, להתנהג איתו בתבונה ולשמור על הכללים החשובים למען הבריאות שלנו. 


/// מגזין "חיים אחרים", ספטמבר 2016 

תבשיל כוסמת עם פטריות ותרד

תזונה מקרוביוטית

בכל פעם שאנחנו נכנסים לעבוד במטבח, ובמיוחד בתקופת החגים, העמוסים בהכנות ובישולים, חשוב להיות מודעים לבטיחות המזון שאנחנו אוכלים, להתנהג איתו בתבונה ולשמור על הכללים החשובים למען הבריאות שלנו.

/// מגזין "חיים אחרים", אוגוסט 2016 

סמודי בריא עם פירות יער טריים

קיץ בריא

הקיץ כבר כאן ואתו שלל הפיתויים המצננים של העונה. גלידות שמנת, ארטיקים מצופים וקוקטיילים עתירי סוכר. אם רק נוסיף לתפריט שייק בריאות, סורבה פירות טבעי או מיץ סחוט טרי לשגרת העונה החמה, נהפוך את הקיץ מסכנת סוכרים מעובדים לחגיגת קולינריה טעימה ומזינה.

/// מגזין "חיים אחרים", יולי 2016 

מיצים טבעיים, שייקים, מיץ תפוזים, מיץ סלק, שייק ירוק, אורגני וטבעי ללא סוכר

מה בריא יותר – מיץ או שייק?

ההבדלים, היתרונות ולמי זה מתאים? וגם, מדוע נחשבים המיצים והשייקים הירוקים לבריאים במיוחד ולמה חשוב לשלבם בתזונה היומית?

/// 22 יוני 2016, ynet 

מרק ירקות צמחוני טבעוני בסיר בישול

תזונת הרמב"ם

דרכו של הרמב"ם הייתה רפואה מונעת שמבוססת על תזונה טבעית. על אף שחלפו שמונה מאות שנים מאז, גם היום, יותר מתמיד, תורתו רלוונטית ועולה בקנה אחד עם הרפואה הקונבנציונלית והרפואה הסינית.

/// מגזין "חיים אחרים", יוני 2016

בורגר טבעוני מעדשים

מנגל טבעוני בריא

עונת המנגל והמדורות בשיאה ואיתה ניחוחות הבשר העולים מן המנגל. מעבר לפן המוסרי שבאכילת מוצרים מן החי, יש לא מעט חסרונות בריאותיים הנלווים לאכילת בשר על האש. אם אתם שוחרי בריאות וגם חובבים קולינריה איכותית, מנגל טבעוני הוא הפתרון עבורכם.

/// מגזין "חיים אחרים", מאי 2016

ענבים וגפנים ביקב

סגולות היין

עונת האביב בפתח, נושאת על כנפיה אבקנים ראשונים של פריחה והתחדשות. ניחוחות חג הפסח גם הם כבר כאן, ואיתם האורח המלכותי של החג – היין. אז איזה יין מתאים לדגים ואיזה לבשר או גבינות? עם איזה יין כדאי לבשל מה? ומהן סגולותיו הבריאותיות? יינני יקבי הבוטיק הטובים בארץ עושים לנו סדר לקראת הסדר.

/// מגזין "חיים אחרים", אפריל 2016

טאפאסים בריאים

תרבות הצלחות הקטנות המכונות בז'רגון הספרדי "טאפאסים" ובזה היווני "מזטים", כבר מזמן הפכה לחלק בלתי נפרד משגרת הקולינריה הישראלית. מסתבר שאפשר ליהנות משפע הטעמים והניחוחות מבלי לוותר על אג'נדת הבריאות.

/// מגזין "חיים אחרים", מרץ 2016

קריירה ובישול בריא – איך משלבים בין השניים?

איך מבשלים בריא וטרי לצד ניהול קריירה במשרה מלאה? מהם הטיפים והעצות שיהפכו את הארוחות המשפחתיות שנרקחות במטבח הפרטי לאטרקטיביות, טעימות ומזינות? ומתי בדיוק מספיקים לשלב פעילות גופנית?

/// מגזין "חיים אחרים", פברואר 2016

קינואה עם דלעת ועשבי תיבול

שף עד הבית

כמה פעמים הבטחתם לעצמכם שממחר אתם אוכלים בריא? שמיום ראשון מפסיקים עם חימום השניצלים הקפואים ומגשי הפיצה ומתחילים לבשל בבית, ושוב נשאבתם אל שגרת היום השוחקת? שלושה שפים בריאים נחלצים לעזרתכם ומתייצבים במטבח שלכם או שלהם כדי לבשל לכם כל מה שרק תרצו, העיקר שיהיה בריא.

/// מגזין "חיים אחרים", ינואר 2016