צום מיצים – בשביל מה זה טוב?

מספר שבועות חלפו מאז שחזרתי מסדנת צום המיצים בים המלח, ורק עכשיו התפניתי לכתוב על זה משהו.

זה לא שלא היה לי זמן לכתוב קודם, פשוט הרגשתי שהדברים ממשיכים לחלחל, להיטמע ולקבל משמעות גם אחרי שהסדנה הסתיימה ורציתי לאפשר להם להתגבש, מבלי להאיץ בהם.

כדי שתבינו על מה אני מדברת, אתחיל מההתחלה:

יגאל קוטין, הנטורופת שלי, ושרון רוט, מורה ליוגה, החליטו לצאת לסדנת ניקוי במדבר, למרגלות ים המלח, יחד עם קבוצת אנשים שמנהלים אורח חיים בריא או משתוקקים לכך. ברגע ששמעתי על הסדנה המתגבשת, היה לי ברור שאהיה שם.

קיבוץ עין גדי, ים המלח

בבוקר יום חמישי חורפי, לראשונה בחיי, יצאתי לסוף שבוע נטול מזון גשמי (במובן המוצק של המילה), אך רווי במזון רוחני חיוני, שהוגש בנדיבות לצד מיצי ירקות ופירות, שייק ירוק, מרק צח והרבה חליטות תה.

מיצים ויוגה

בעזרת שילוב של תוספים טבעיים, תבלינים וצמחי מרפא מחממים, ערכנו ניקוי חורפי יעיל, מבלי לאפשר למזר האוויר הקר להאיב על תהליך הניקוי.

פלפל קאיין

חליטות התה הטבעיות חיממו את הגוף, המריצו את מחזור הדם ומערכת העיכול ותרמו רבות לפעילות הניקוי. לכל אלה, הצטרפו מגנזיום וצמחי מרפא להשלמת התהליך.

חליטת צמחים אורגנית

הסדנה החלה בארוחה מפסקת קלה וטבעונית (וטעימה להפליא!) שהתבססה על ירקות מבושלים, מאודים וחיים.

לאחר הארוחה התכנסנו לקבלת הפנים שפתחה את הלו"ז המגוון שהתפרש על פני שלושה ימים: התכנסות לשתיית מיץ שלוש פעמים ביום, שתיית מרק צח בערב, סדנת שייק ירוק וסופרפודס והסבר על ההבדל בין מיץ לשיק, הרצאות על תזונה, מזונות על, חיידקים, שמנים בריאים ושמנים מזיקים ועוד.

סדנת קוסמטיקה טבעית, שיעורי יוגה, ריקוד, דמיון מודרך עם איזבל המדהימה, טיול בוקר בגן הבוטני ובילוי בספא בזמן שנותר (סאונה ובריכות מלח תומכים גם הם בתהליך הניקוי ומטיבים עימו מאוד).

ספא עין גדי

התוכן היה מרתק, הנוף של עין גדי עוצר נשימה, המיצים טעימים להפליא (כן, גם מיצי הירקות הירוקים), היוגה הייתה למעטפת מגוננת ומרפאת, ומעגל קבלת השבת לצלילי נגינת הגיטרה והשירה הקבוצתית הזכירו לי כמה כיף זה יכול להיות.

קיבוץ עין גדי

ירידה לצורך עליה

זה נשמע כמו ספ"ש מפנק ונעים, אני יודעת, אבל זה לא בדיוק כך. היו לא מעט אתגרים גופניים, נפשיים ותודעתיים שפוגשים אותך, ושתיים מיצים בלבד במשך שלושה ימים היא לא דבר קל.

מיץ ירוק עם ספירולינה, ניקוי רעלים, צום מיצים
24 השעות הראשונות לוו בכאבי ראש, רעב, חולשה, בחילה, כאבי גוף (שרירים בעיקר) וחוסר אנרגיה.

יגאל הסביר שהתופעות האלה חיוביות, הן מצביעות על כך שהגוף נפטר מרעלים ואם הן מופיעות ממשיכים בתהליך עד שהן חולפות מעצמן ומתחלפות בתחושת חיוביות של בהירות וקלילות.

אכן כך היה, ביום השני כאבי הראש החלו להתפוגג, הרעב שכח, העייפות כבר לא הורגשה, החשיבה התחדדה ותחושה הייתה נעימה וקלילה. וזה הלך והשתפר בכל יום.

בזכות המדבר

בזכות האתגר, היכולת להרגיש רעב, חולשה וכאב ולדעת שזה ממש בסדר, בזכות המרחב, היוגה, ההקשבה והליווי המקצועי שהגיע מהמקום הכי דואג שיש, במקום הכי קסום שהטבע יצר, התהליך הזה הוא בלתי נשכח וכל שנותר לעשות זה לאפשר לעצמך להתמסר לחוויה, להרגיש ולהיות נוכח.

מיץ סלק אורגני, ניקוי רעלים

גם בימים שלאחר הניקוי הרגשתי שהגוף שלי מודה לי על התהליך. מודה לי על חוש הטעם שהתחדד, על הריכוז והאנרגיה המחודשת.

אם רק תרצו, אם רק תאפשרו לעצמכם לחוות חוויה מהסוג הזה, לצד אנשים שיש להם רצון זהה, אני מבטיחה לכם שהחוויה תהייה נעימה, זכה ונקייה. כמו יום המלח, כמו המדבר. כמו השקט. כמו השלווה.

להרשמה לסדנת צום המיצים הבאה, שלחו לי הודעה ואדאג שתהיו הראשונים לקבל את כל הפרטים!