5 הרגלים בריאים לשנה החדשה

מה הדבר הראשון שאתם עושים בבוקר? בודקים את תייבת המייל שלכם? נכנסים לפייסבוק או לחשבון האינסטגרם לפני שאתם קמים מהמיטה?

לא משנה מהו ההרגל הראשון שלכם בבוקר, הוא בדרך כלל אוטומטי ואתם לא נוטים להשקיע בו מחשבה, מה שאומר שיש לנו את היכולת לבחור בהרגלים חדשים שאנחנו רוצים לאמץ לשגרת חיינו ולהפוך אותם לאוטומט.

בהתחלה זה דורש סבלנות, אבל מהר מאוד זה הופך לחלק בלתי נפרד משגרת החיים. מחקרים מוכיחים שתוך חודשיים אפשר להפוך הרגל חדש לאוטומט, ואם כך, אז למה לא לפתח הרגלים בריאים ומועילים שיכולים לשפר את איכות החיים שלנו?

אין זמן טוב יותר לעשות את זה מאשר בתחילת שנה חדשה! ראש השנה ותקופת החגים הם הזמן המושלם לבחון את ההחלטות שלנו.

אם טרם עשיתם החלטות לשנה החדשה, קבלו 5 הצעות להתחיל את השנה עם אנרגיה גבוה, בריאות וחיוניות!

1. הגדרת יעדים בכושר

ההחלטה לרדת במשקל או להיכנס לכושר סמוך לראש השנה נפוצה מאוד, זה גם מסביר מדוע חדרי הכושר עמוסים במיוחד אחרי החגים, אבל כשאנחנו לא ספציפיים במטרות שלנו, זה לא מחזיק מעמד לאורך זמן והסיכוי להתמיד פוחת משמעותית.

מה עושים? מגדירים יעד ספציפי כולל כל הצעדים להשגתו! כמה קילוגרמים אני רוצה להשיל? היכן אני רוצה להתאמן? האם אני טיפוס של חדר כושר או פארק? כמה כסף זה יעלה לי? כמה זמן אצטרך להקדיש לכך בשבוע? איזו תוכנית אימונים אני רוצה לבצע? תוך כמה זמן אני רוצה להשיג את היעד?

כתבו את המטרות האישיות שלכם לצד תוכנית ספציפית שתעזור לכם להשיג אותן. היו ספציפיים ככל האפשר!

ספורטאית שורכת שרוכים במכון כושר

2. הוספת צבעים לצלחת

ההחלטה לאכול בריא עלולה להיות כללית מדי ולא מספיק ממוקדת. מהניסיון שלי עם האנשים שמגיעים אליי לאימון תזונה, רק המחשבה על תזונה בריאה מעוררת אצלם תחושת חסר, מצוקה ופחד לאבד את האוכל, הנשנושים וההרגלים האהובים עליהם.

מכיוון שאני מאמינה בציפיות ממשיות ולא בקביעת יעדים בלתי מציאותיים, כצעד ראשון אני ממליצה להוסיף לצלחת מגוון ירקות בכל צבע וצורה, לפני שמדברים על הימנעות ממזון לא בריא.

בדרך הזו לומדים להכיר את הטעמים והמרקמים הנהדרים שנתן לנו הטבע, נהנים מהשפע ולא מרגישים בחסר.

באופן כמעט מיידי, כשמוסיפים מגוון ירקות לצלחת, מרגישים טוב יותר והאנרגיה עולה, מה שמעורר רצון רב להמשיך בדרך הזו ולאמץ עוד הרגלים בריאים. אצל כל המתאמנים שלי זה עובד נהדר, ואני ממליצה גם לכם לנסות!

ירקות חתוכים על קרש חיתוך

3. פרידה מחומרים מזיקים

אני קוראת להם "חומרים" ולא מזונות, כי הקשר בינם לבין מזון (מלשון להזין) הוא מקרי בהחלט. אותם חומרים גורעים מהגוף שלנו חיוניות, ויטמינים ומינרלים. הם פוגעים באנרגיה שלנו, בבריאות הגוף ואפילו במצב הרוח ובבמראה החיצוני שלנו.

כשאני אומרת אותם חומרים, אני מתכוונת לסוכר מעובד, שמנים מזוקקים ושומן טרנס, נתרן בכמות רבה ומוצרים מן החי במידה מוגזמת שצריכתם מרחיקה אותנו מחיים מלאי אנרגיה, חיוניות ובריאות טובה.

סוכר לבן וסוכר חום

4. הקפדה על שנת לילה

אל תוותרו על שנת לילה גם לא בעבור אימון כושר נוסף או מפגש חברים! שינה מעניקה לגוף את היכולת לתקן את כל מה שניזוק במהלך היום, היא מאפשרת מנוחה למוח ויכולת קיום תהליכי ניקוי פנימיים.

ישנם הורמונים חשובים מאוד לתפקוד שלנו שפועלים רק בשעות מסוימות באמצע הלילה ולכן לשנת הלילה אין תחליף ואי אפשר להשלים שעות שינה במהלך היום או בסופי שבוע.

הקפידו על 7-8 שעות שינה, אחרת תגדילו את הסיכוי להתפתחות מחלות בעתיד, השמנת יתר וביצועים יומיומיים נמוכים. בנוסף, הקפידו על שגרת שינה קבועה בשעות קבועות ודאגו שחדר השינה שלכם יהיה מסודר, נקי ומרגיע. הגוף שלכם יודה לכם על כך!

חדר שינה

5. ביצוע דיטוקס טכנולוגי

מחשבים ניידים, טאבלטים וטלפונים חכמים הם שואבי אנרגיה. קשה להתרחק מהם שלא לדבר על להתנתק מהם גם אם זה לכמה שעות ספורות.

הם חלק בלתי נפרד ממפגשים חברתיים, אירועים משפחתיים ולעיתים גם מאימוני הכושר, הקפה של הבוקר, הארוחות שלנו במהלך היום וכמעט כל רגע בו אנחנו ערים.

אין ספק שאי אפשר לברוח מהטכנולוגיה במאת האחוזים וגם לא צריך, אבל כדאי לנסות להקדיש שעה ביום ללא טכנולוגיה, במיוחד בערב לפני השינה, לטובת שנת לילה איכותית.

ארוחת בוקר בריאה לצד סמרטפון ולפ טופ

גם לכם יש הרגלים בריאים שכדאי לאמץ בשנה החדשה? שתפו בתגובות!