5 מזונות שילבינו את השיניים שלכם בטבעיות

הדרך לשיניים לבנות וחיוך פוטוגני עוברת דרך רכיבים כימיים וסיכון לרגישות וכאבים שנלווים לתהליך. אותם כימיקלים שבאים במגע עם העור ומערכת הנשימה נכנסים לגוף, נספגים אל מחזור הדם ובסופו של דבר מזיקים לבריאות.

כשהתחלתי להתעניין באורח חיים בריא, מלבד המזון, גם הסבונים, השמפו ומשחת השיניים שלי הוחלפו במוצרים טבעיים נטולי כימיקלים וגם ריטואל הלבנת השיניים זכה לגרסה מחודשת.

לאחר תחקיר מעמיק ולא מעט ניסיונות, מצאתי כמה דרכים יעילות להלבנת שיניים טבעית, פשוטה וזולה.

למעשה, מדובר בכמה מזונות שגרתיים שנמצאים בכל בית, אבל לפני שנגיע למזונות שמלבינים את השיניים, חשוב שנבין מהם המזונות העיקריים שמזיקים לשיניים ומכתימים אותן.

בחרתי לחלק את המזונות המזיקים לצבע השיניים לשתי קבוצות: מזונות חיוניים שחשוב לצרוך ומזונות מזיקים שעדיף להימנע מהם או להגביל את צריכתם.

המזונות החיוניים: עגבניות, קארי, סלק, חמוצים, פירות יער, מיצים טבעיים ויין אדום.

המזונות המזיקים: קטשופ, רוטב סויה, קפה, תה כהה, משקאות מוגזים, סוכריות, קרטיבים צבעוניים, משקאות אנרגיה, מיצי פירות תעשייתיים וצ'יפס.

איך אפשר לצמצם את הנזק?

פשוט מאוד, נמנעים או מקטינים את צריכת המזונות והמשקאות המזיקים, שותים מהם באמצעות קשית, ממירים את התה הכהה בחליטת צמחים טבעית ומקפידים לצחצח שיניים או לשטוף את הפה לאחר כל ארוחה.

אחרי שמנינו את המזונות שמכתימים את השיניים, ניגש לרשימת המזונות המלבינים:

1. ברוקולי

במקום לבשל, לאדות או להקפיץ, אכלו את פרחי הברוקולי כפי שהם – חיים וירוקים! רמות הברזל הגבוהות יגנו על השיניים מפני חומציות וסיבי הברוקולי הם ממש כמו מברשת שיניים טבעית שביכולתה לסלק מהשיניים חיידקים וכתמים.

ברוקולי

2. תות שדה

זרעי התותים מתפקדים כמו פילינג עדין שמסלק מהשיניים את רובד הכתמים והלכלוך, בזכות נוכחות חומצה מאלית וויטמין C. בשילוב עם אבקת סודה לשתיה מתקבלת הלבנת שיניים מנצחת.

מרסקים 2 תותי שדה גדולים יחד עם 1/2 כפית אבקת סודה לשתייה עד לקבלת מרקם עיסתי אחיד, מורחים בעדינות את התערבות על גבי השיניים בעזרת מברשת שיניים ושוטפים כעבור שתי דקות.

למרות שמדובר ברכיבים טבעיים, לא מומלץ לחזור על הפעולה לעיתים קרובות מחשש לפגישה באמייל (שכבת ההגנה של השיניים).
הלבנת שיניים טבעית מתות שדה וסודה לשתיה

3. תפוזים

בניגוד למה שהורגלנו לעשות, את קליפת התפוזים לא זורקים! הקליפות אינן חומציות, עשירות בויטמין סי ובעזרת שפשוף עדין של חלק הקליפה הלבן על גבי השן תפחת הצטברות אבנית וגוון השן יהפוך ללבן יותר.

תפוזים, לימונים, פירות הדר טריים

4. שמן קוקוס

מעבר ליתרונותיו הבריאותיים כשמן מאכל, שמן קוקוס ידוע בסגולותיו לחיטוי, ניקוי וסילוק הרעלים מחלל הפה, כמו גם טיפול בחניכיים רגישות, הסרת אבנית, מניעת חורים והלבנת השיניים.

זוהי הדרך הבטוחה ביותר להלבנת שיניים מפני שהיא אינה פוגעת באמייל ומטיבה עם בריאות השיניים והחניכיים. החיסרון היחידי הוא הזמן הרב שיש להקדיש לתהליך והתמדה לתקופה ממושכת כדי להשיג תוצאות טובות. מדי בוקר, לפני הצחצוח, מגרגרים שמן קוקוס במשך 20 דקות.

שמן קוקוס טבעי וטרי

5. חומץ תפוחים

מסייע בהורדת כתמים מהשיניים, אך יש להקפיד על שימוש במינון נמוך מפני שגם כאן, יש סכנה לפגיעה באמייל השן.

מערבבים כף חומץ תפוחים בחצי כוס מים, מגרגרים וחוזרים על הפעולה פעם בשבוע במשך שבועות ספורים.

*** ההמלצות אינן אמורות להחליף יעוץ רפואי

גם לכם יש טיפ לשיניים לבנות ומבריקות? מכירים דרך טבעית נוספת להלבנת שיניים?

שתפו בתגובות!