6 הרגלים שגורמים לכם להשמין

לכל אחד מאיתנו יש ריטואל בוקר קבוע, שגרת הצהריים והרגלי הערב שחוזרים על עצמם מדי יום.

חלקנו אוהבים את השיגרה, יש כאלה שממש מכורים אליה, חלקנו מרגישים צורך לשבור אותה מעת לעת ויש שבועטים בשיגרה לעיתים קרובות ובונים אחת אחרת במקומה.

המשותף לכולנו הוא הרצון לאסוף אל השיגרה הרגלים חיוניים, כאלה שהופכים את החיים שלנו לטובים יותר ומהנים יותר.

חלק מההרגלי החיים שלנו, הם בעצם טעויות שפוגעות בבריאות שלנו ואפילו גורמות להשמנה, למרות שחלקם בכלל לא קשורים לאוכל!

בחרתי למנות בפניכם את 6 ההרגלים הנפוצים ביותר שמשבשים את המטבוליזם שלכם וגורמים להשמנה:

1. נמצאים בסטרס משתמשך

סטרס הוא מצב דלקתי, מצב בו הגוף אינו פועל במיטבו, בדיוק כמו בתקופת מחלה. סטרס מחליש את מערכת החיסון שלנו וגם מערכת העיכול נפגעת במצבי לחץ קיצוניים, מה שמשפיע באופן ישיר על תהליך חילוף החומרים וגורם להשמנה.

טיפ: אמצו הרגלים בריאים שמרגיעים אתכם כמו מוזיקה, ספר, מפגש עם חברים, תרגילי נשימה, טיול בפארק או פעילות גופנית, והימנעו מהרגלים מרגיעים מזיקים כמו סיגריות ואלכוהול.
תרגול יוגה

2. שותים פחות מדי מים ויותר מדי קפה

מים חיוניים לתפקוד תקין של כל מערכות הגוף, והם מאיצים את תהליך חילוף החומרים. קפה בניגוד לכך עלול לפגוע במטבוליזם, אם צורכים ממנו בכמויות גדולות ונמנעים מאכילה במשך שעות ארוכות.

בנוסף, קפה מושך נוזלים מן הגוף כך שאם שתיתם כוס קפה אחת, איבדתם נוזלים (המכילים גם ויטמינים ומינרלים) ולא הוספתם נוזלים.

טיפ: הרבו בשתיית מים וחליטות צמחים, את צריכת הקפה הגבילו לשתי כוסות ביום ועל כל כוס קפה שתו 2 כוסות מים כדי להשיב לגוף את הנוזלים שאבדו לו בדרך.
שתי כוסות קפה

3. מנשנשים את הדברים הלא נכונים

שומנים חיוניים כמו אגוזים מסייעים בשריפת שומנים. אם אתם מתרחקים משומנים חיוניים כמו אגוזים, כי אתם חוששים להשמין, ובמקום זאת מנשנשים מזון מעובד עשיר בנתרן, סוכר ושומן רווי (חטיפים, עוגיות וכו'), אתם משבשים את קצב חילוף החומרים שלכם.

טיפ: הכינו מדי בוקר שקית גודיז בריאה המכילה חופן אגוזי מלך, חופן שקדים, חופן צימוקים/ חמוציות וסופרפודס כייפים שאתם אוהבים ונשנשו בהנאה במהלך היום.
מיקס אגוזים

4. אוכלים מעט מדי חלבון

חלבון דורש הרבה יותר זמן לעיכול מאשר פחמימות (כשליש מהקלוריות המגיעות מחלבונים מושקעות בפירוקם). חלבונים גם מסייעים לעלייה במסת שריר ולכן צריכת חלבון מגבירה את קצב חילוף החומרים.

טיפ: אכלו יותר חלבון ופחות פחמימות פשוטות, בחרו בחלבון ממקור איכותי ולא רק מן החי (אצת ספירולינה למשל מכילה 60% חלבון!).

אבקת ספירולינה אורגנית

5. משתמשים בכלי אוכל רעילים

כלי פלסטיק פשוטים מכילים כימיקלים רעילים שדולפים למזון המאוכסן בהם ומשם עוברים אל מערכת העיכול שלנו עד לספיגה במחזור הדם. הכימיקלים הללו פוגעים באיזון ההורמונלי שלנו ובין היתר גם משבשים את המטבוליזם.

טיפ: עברו לקופסאות זכוכית וודאו כי כלי הפלסטיק שברשותכם בטוחים לשימוש (אינם מכילים ביספינול A).
קופסת בריאות עם כריך, ירקות, פירות, אגוזים ומיץ טבעי

6. ערים יותר מדי זמן

מחסור בשעות שינה משבש את קצב חילוף החומרים ועלול לגרום להשמנה. מחקרים מוכיחים כי אנשים שישנים פחות חשים רעב מוגבר יותר גם אם אכלו כמות מזון מספקת ולכן עלולים להשמין.

טיפ: קצצו בשעות מסך לטובת 7-9 שעות שינה:)
קפה וספר במיטה בחדר השינה

אהבתם את הפוסט? יש לכם טיפ בריא לשמירה על המשקל? שתפו אותי בתגובות!