10 דרכים לחיות חיים אופטימיים

הכרת תודה ואופטימיות, גורמות לנו לתחושת שלווה ואושר, אבל כשמשהו משתבש בדרך והתוכניות לא מתנהלות לפי הרצונות שלנו, אנחנו עלולים לפתח דפוס שלילי שרק יחמיר את המצב. חשוב לאמץ גישה חיובית ולהישאר אופטימיים, ויש 10 דרכים נהדרות לעשות את זה:

הקדישו תשומת לב להצלחות, לא לכישלונות

לכולנו יש נטייה להכיר בהצלחות של אחרים ולהתפעל מהן, אבל כשמדובר בנו אנחנו מתעלמים מהן לחלוטין. תתחילו לחשוב חיובי לגבי עצמכם, להכיר בהישג ולהעריך אותו.

צרו מסרים חיוביים

הרבה פעמים אנחנו חושבים שהאושר תלוי במסרים חיצוניים, אבל בפועל אנחנו מזינים את עצמנו במסרים שליליים שמייצרים מציאות. כשמתעוררת מחשבה שלילית, חשוב להחליף אותה במחשבה חיובית. כדי לעזור לעצמכם בתהליך, תוכלו לכתוב את המנטרות החיוביות האלה ולשנן אותן מדי יום.
ציטוט לחיים טובים

 

הפכו את השלילי לחיובי

בין אם עברתם תאונה, פספסתם את האוטובוס או לא התקבלתם למקום העבודה שכל כך רציתם, נסו להתמקד בפן החיובי שיש לכל אותם אירועים שליליים, במה שלמדתם מהמקרה ובכמה התחזקתם בעקבותיו, במקום להתמקד במה שאיבדתם.

 

הקיפו עצמכם באנשים חיוביים

בילוי בחברת אנשים שליליים שרואים ללא הרף רק את הרע, זו הדרך הבטוחה לרגשות שליליים. כדי לשמור על אופטימיות הקיפו עצמכם באנשים חיוביים שיודעים להעריך את הטוב ומזמנים אותו אל חייהם.

קפה בזוג

הניחו את העבר בעבר

אל תנסו לחזות את העתיד. כשדברים לא מסתדרים בדרך שלכם, חשוב שתראו בהם אירוע בודד ולא רמז לרצף אירועים שליליים או לחוסר מזל בחיים.

דאגו לעצמכם

עשו משהו למען עצמכם בכל יום. מה עושה אותך מאושר או נותן לך מנוחה? חפשו השפעות חיוביות כמו מוזיקה, ספרים, ריקוד, טיול בטבע, פעילות גופנית, שייק מזין וכל מה שעושה לכם טוב, ושלבו אותם בחיים שלכם על בסיס יומיומי!

בחורה עושה ספורט בטייץ ונעלי ספורט

הכירו תודה

כשמשהו שלילי קורה זה לעולם לא יצליח להימלט מתשומת הלב שלנו ולפעמים זה לא יעזוב אותנו במשך כל היום. כדי לשקף לעצמנו את הדברים הטובים שבדרך כלל חומקים מתשומת הלב שלנו, כדאי לכתוב אותם. ביומן, על פתק או בטלפון.

הקפידו על שגרת בוקר חיובית

הדרך בה אנחנו מתחילים את הבוקר, קובעת את הטון לשארית היום. ודאו שיש לכם הרגלי בוקר טובים שגורמים לכם למצב רוח טוב. ארוחת בוקר בריאה, תרגילי נשימה, מקלחת טובה או מוזיקה מרגיעה. תמצאו מה עושה לכם טוב ואמצו אותו אל שגרת הבוקר שלכם.

ארוחת בוקר במיטה, מיץ פירות, שייק, גרנולה, פירות ופנקייקס מקמח כוסמיןחייכו יותר

חיוך משחרר אנדורפינים וסרוטונין, הידועים כמשפרי מצב רוח טבעיים. חייכו יותר, גם אם זה לא מגיע באופן טבעי. אופטימיות היא לא משהו שמגיע באופן טבעי לכולנו, לפעמים לוקח זמן לשנות את דפוס החשיבה. טלי מחלב נייצ'ר טלי

קדשו את הדברים הקטנים

סיום תואר, חתונה, קידום בעבודה והוצאה לאור של ספר הם אמנם אירועים משמחים ומאושרים מאוד, אבל הם קורים לעיתים רחוקות בחיינו. לכן, החיים צריכים להיות מלאים בניצחונות קטנים והנאות פשוטות.

שיעור יוגה מוצלח, שיחה טובה או מפגש עם חברים, כל אלה דוגמאות נהדרות. עשו רשימה של הניצחונות הקטנים שלכם והקפידו לשלב אותם בשגרה כמה שיותר.

תרגילי יוגה

לסיכום, זכרו שהגישה לנו לחיים קובעת איך נחיה את חיינו. גם אם אפשרויות הבחירה שלנו מוגבלות, הבחירה שלנו לגבי הגישה שלנו אינה מוגבלת ולכן חשוב לבחור בגישה החיובית.

גישה חיובית שהיא תוצר לוואי של אופטימיות והכרת תודה, שעושים אותנו מאושרים, משפרים את מערכות היחסים שלנו ומגדילה את סיכויי ההצלחה שלנו, בכל דבר בחיים.

חייכו, היו אופטימיים ואל תשכחו להכיר תודה. פשוט כמו שזה נשמע!