האנטי אייג'ינג של הטבע

כל מי שמכיר אותי כבר יודע שאני פריקית של תזונה טבעית ואורח חיים בריא. זה אומר שאני אוכלת בעיקר פירות, ירקות וקטניות מונבטות (מתוצרת אורגנית כמובן), עושה הרבה ספורט, מקפידה על שמונה שעות שינה בלילה, משתמשת בקוסמטיקה טבעית ושותה המון מים.

ברור שיש ימים בהם אני לא מתאמנת בכלל, ישנה שעתיים בלילה או מזמינה את המנות הראשונות הכי מושחתות במסעדה ולא מוותרת גם על קינוח. זה בהחלט קורה מדי פעם, אבל מאז שלמדתי את סוד הגיוון, ההנאה והאיזון, אני חיה בשלום עם ההברזות מחדר הכושר והקינוחים המושחתים. למעשה, יש רק דבר אחד עליו אני לא מוותרת אף פעם – מים.

tali-machlev-nature-tali-drink-water

למה לא קפה?

מים מהווים למעלה מ־60 אחוזים מהגוף שלנו. כשאנחנו שותים כמות מספקת של מים הגוף מקבל את הדלק לו הוא זקוק כדי לפעול, וכשהגוף מתמודד עם חסרים תפקודן האולטימטיבי של כל המערכות נפגע. חשוב להבין, הדלק של הגוף שלנו הוא מים. אך ורק מים.

לא קפה, לא אלכוהול ובוודאי שלא משקאות ממותקים בסוכר או בתחליפים מלאכותיים. להיפך, כדי לפרק את המשקאות האלו הגוף נעזר במים, כך שצריכתן גורמת לגוף לאבד נוזלים. אם אתם לא יכולים לוותר על הקפה שלכם, אין בעיה, שתו בכיף, אבל תשתדלו לצמצם כמויות ועל כל כוס קפה או כל משקה אחר שאתם שותים, שתו שתי כוסות מים כפיצוי.

למה שתיית מים חיונית כל כך?

אספתי עבורכם את היתרונות הבולטים:

1. כל מערכות הגוף נתמכות על ידי מים ולכן הם מסייעים לשמירה על בריאות תקינה.

2. מים אחראיים על פינוי פסולת מהגוף וכשהפסולת לא מפונה כראוי עלולות להתפתח מחלות.

3. מים מווסתים את טמפרטורת הגוף.

4. מים מסייעים בהובלת חומרי מזון וחמצן אל כל תאי הגוף, הם מפחיתים את אחוזי הכולסטרול ומסייעים בתהליך חילוף החומרים.

5. התייבשות עלולה לשבש גם את מצב הרוח ולהפוך אותנו לכועסים, מבולבלים ועצובים. במקרה הפחות הפיך, לפי הנתונים הסטטיסטיים כשליש מהאנשים הלוקים בהתייבשות מתים.

6. שתיית מים מונעת כאבי ראש, אז לפני שאתם רצים למגירת משככי הכאבים, נסו לשתות שתי כוסות מים.

7. למעלה מ- 70% מרקמת השריר שלנו בנויה ממים. התייבשות גורמת לחולשה, עייפות, סחרחורת וחוסר יציבות. שתיית מים מספקת תשפר את מצב השרירים, וכך גם את הביצועים באימון הגופני.

8. מים משמרים את הסחוסים רכים וגמישים ובכך מונעים כאבי מפרקים.

9. רעבים? לא בטוח. לפעמים אנחנו נוטים לפרש צמא כרעב. שתו כוס מים ונסו להירגע.

10. מים הם האנטי אייג'ינג האולטימטיבי של הטבע! הם מעניקים לעור לחות, גמישות ומנקים רעלים וחומרי פסולת שגורמים להזדקנות. שתיה מרובה מאפשרת לתאי העור להתחלף במהירות והעור נראה מתוח, מבריק ורענן.

חשוב לשתות מים מינרלים או מים מסוננים הנקיים ממתכות, כימיקלים ורעלים. הימנעו משתיית מים מבקבוקי פלסטיק שהיו בשמש מפני שפלסטיק משחרר רעלים במגע עם חום.

אם אתם מרגישים צורך במשקה מתוק, הוסיפו פירות חתוכים, נענע ומעט לימון סחוט. אם יש לכם קרייבינג למשקה מוגז, הכינו סודה בבית מפני שהסודה שאתם קונים בסופר בדרך כלל מכילה כמות נכבדה של נתרן.

מים מינרלים עם לימון, ליים ומלפפון

כמה מים זה מספיק?

אין תשובה אחת ודאית. אמנם הרשת מוצפת במאמרים שינקבו בכמות מים מדויקת לצריכה יומית (לפי האקדמיה הלאומית למדעים בארה"ב, על גברים לשתות כשלושה ליטר מים בממוצע ביום, שהם כ-13 כוסות, ונשים זקוקות ל-2.2 ליטר מים ביום, שהם כתשע כוסות).

האמנם? האם גבר בן 70 צריך לשתות את אותה הכמות ששותה נער מתבגר? האם מישהו שעובד במשרד ממוזג צריך לשתות כמו אדם שעובד עבודה פיזית קשה תחת השמש? האם אדם שרוב תזונתו מורכבת מפירות וירקות צריך לשתות את אותה הכמות ששותה אדם הניזון בעיקר ממזון יבש? האם אישה בהריון צריכה לשתות את כמות המים ששותה נערה מתבגרת? ברור שלא.

אז כמה בכל זאת צריך לשתות? כמה שהגוף שלכם מבקש, אז תתחילו להקשיב לו, ותוסיפו עוד קצת.

אהבתם את הפוסט? מוזמנים לשתף!
Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Facebook